تعطیلی پنجشنبه ادارات | تعطیلی پنجشنبه بانک ها | آخرین خبر از تعطیلی پنجشنبه ها | لایحه تعطیلی پنجشنبه ها

تعطیلی پنجشنبه‌ ها شامل کدام ادارات می شود؟ + توضیحات

در این مطلب از سایت سبک زندگی جزئیات کامل در خصوص لایحه تعطیلی پنجشنبه و تغییر ساعات کاری ادارات را بخوانید.
تعطیلی پنجشنبه‌ ها شامل کدام ادارات می شود؟ + توضیحات

علی بابایی کارنامی در پاسخ به این پرسش که آیا لایحه اصلاح ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری و تعطیلی پنجشنبه ها در صورت تصویب در مجلس شامل بانک‌ ها نیز می‌ شود؟ اظهار کرد: دستگاه‌ هایی که مشمول قانون خدمات کشوری و همچنین ماده ۲۹ برنامه ششم هستند، مشمول تعطیلی پنجشنبه ها می‌ شوند و با توجه به این که بانک‌ ها از قانون خدمات کشوری پیروی می‌ کنند، در صورت تصویب لایحه مذکور تعطیلی پنجشنبه ها در مجلس، بانک‌ ها نیز در روزهای پنجشنبه تعطیل خواهند بود.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره انتقادات در خصوص تعیین روز پنجشنبه به عنوان دومین روز تعطیل پایان هفته و ایجاد فاصله میان اقتصاد کشور با دنیا اظهار کرد: این حرف به نوعی درست است و به همین دلیل نیز پیش‌تر در کمیسیون اجتماعی روز شنبه به عنوان دومین روز تعطیل پیشنهاد شده بود. طبیعی است که با تعطیلی پنجشنبه با حذف سرویس‌دهی دستگاه‌های دولتی روی بخش خصوصی اثرات منفی خواهد گذاشت، اما این تأثیرات با رضایتمندی که ایجاد خواهد شد، جبران می‌شود.

بیشتر بخوانید: کاهش ساعت کاری ادارات به 40 ساعت + جزئیات

به گزارش ایمنا، دستگاه‌های مندرج در قانون خدمات کشوری عبارتند از: کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی، شرکت‌های دولتی و همه دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آن‌ها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانک‌ها و بیمه‌های دولتی.

منبع: ایمنا
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/27qqpv

اخبار داغ