استایل مناسب افراد قد کوتاه | خانم های قد کوتاه چه لباسی بپوشند | استایل مناسب افراد قد کوتاه و چاق

خانم های قد کوتاه، چی بپوشن، چی نپوشن؟!

یکی از دغدغه‌ های افراد قد کوتاه، نوع استایلشون هست، به همین دلیل اینجا نکات استایل خانم های قد کوتاه رو به شما میگیم!
خانم های قد کوتاه، چی بپوشن، چی نپوشن؟!

بهتر است افراد تمرکز زیادی بر قدشان نداشته باشند؛ چرا که هر قد و فرم بدنی، قشنگی های خاص خود را دارد. با این حال خانم‌ ها و آقایان معمولا تمایل دارند قد بلند و کشیده‌تر از چیزی که هستند به نظر برسند. این دغدغه ممکن است در خانم های قد کوتاه بیشتر باشد و حتی برایشان به معضل تبدیل شود ولی در این موقعیت نکات استایل خانم های قد کوتاه به کمک آن ها می آید. حال به نظر شما نکات استایل خانم های قد کوتاه شامل چه مواردی است؟! ما در ادامه این بخش از سبک زندگی سعی داریم از این ترفندها و ویژگی‌های استایل خانم های قد کوتاه به شما بگوییم.

مانتو مناسب افراد کوتاه قد و چاق

پیشنهادی که برای افراد کوتاه قد و البته چاق داریم استفاده از مانتوهای بلند و ترجیحاً تیره می‌باشد. توجه داشته باشید که منظور از پوشیدن رنگ‌های تیره به فراموشی سپردن رنگ‌های شاد نیست و دلیل توصیه رنگ تیره این است که باعث می‌شود شما لاغر‌تر به نظر برسید و این خود در باریک نشان داده شدن اندام شما و در نتیجه بلندتر نشان دادن قد تأثیر بسزایی خواهد داشت.

مانتو مناسب افراد قد کوتاه که اندامی چاق دارند نباید مملو از طرح‌های شلوغ وپر نقش و نگار و یا برجسته باشد و ترجیحاً مدل‌های ظریف و بدون پف و ساده به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

به طور مثال استفاده از مانتوهای دارای طرح‌های عمودی یا همان راه راه و همچنین مانتو‌هایی که هنگام دوخت در آن برش‌های عمودی به کار گرفته شده است گزینه مناسبی برای باریک و کشیده‌تر نشان دادن اندام شما می‌باشد و هر چه این خطوط عمودی باریک‌تر باشند جلوه بیشتری خواهند داشت.

ترکیب مانتو دارای رنگ‌های روشن با طرح‌های عمودی تکنیکی مناسب برای بانوانی است که تمایلی به پوشیدن رنگ‌های تیره ندارند. در مقابل آن پوشیدن مانتوهای دارای خطوط و طرح‌های افقی و یقه هفت برای این افراد توصیه نمی‌شود.

این افراد بایستی از پوشیدن مانتوهای جلو باز صرف نظر نموده و مانتوهای دکمه دار ایده مناسبی برای آن‌ها می‌باشد.

مانتو مناسب افراد کوتاه قد و لاغر

فکر پوشیدن مانتوهای اورسایز را از ذهن خود دور کنید. از سری نکاتی که این افراد ملزم به رعایت آن هستند پوشیدن مانتوهای بلند و دقیقاً سایز اندام خود یا به زبان دیگر فیت تن وشاید کمی چسبان و نه چندان تنگ است.

پوشیدن مانتوهای گشاد و اورسایز علاوه بر اینکه قد شما را بلندتر نمایش نمی‌دهد، باعث لاغرتر و ریز نشان دادن جثه شما نیز خواهد بود که این مورد به خودی خود می‌تواند تمام تلاش شما را در جهت بلندتر نشان دادن قد بر باد دهد.

مانتوهایی که دارای پلیسه‌های ریز و چند طبقه هستند برای این افراد مناسب می‌باشد. بر خلاف افراد چاق کوتاه قد، برای این گروه پوشیدن مانتوهای دارای طرح‌های شلوغ و رنگ روشن هیچ ممانعتی ندارد.

مانتو بلند تک رنگ برای افراد کوتاه قد

یکی از روش‌های ساده برای بلندتر به نظر رسیدن شما استفاده از یک رنگ در کل ست روزانه‌تان است. یعنی استفاده از مانتو بلند در کنار شلوار و شالی به رنگ مانتو. شما می‌توانید اکسسوری‌های استایل خود را از کیف، کمربند و روسری را نیز به رنگ مانتو انتخاب کنید. برای مثال از مانتو با کمربند طوسی، شلوار و روسری طوسی برای ساخت استایل خود استفاده کنید. این آیتم‌ها می‌توانند عینا هم‌رنگ باشند یا در یک طیف نزدیک به هم قرار داشته باشند.

استفاده از مانتوهایی با طرح شلوغ ممنوع

استفاده از مانتوهایی با طرح برجسته و شلوغ را کنار بگذارید. شما می‌توانید مانتوهایی را انتخاب کنید که سبک و ظریف هستند. طرح پیشنهادی در انتخاب مانتو بلند برای استایل خانم‌های کوتاه قد، طرح راه‌راه عمودی است. زیرا طرح راه‌راه عمودی باعث می شود، شما باریک تر و کشیده‌تر به نظر برسید. هرچه طرح راه‌راه عمودی مانتوی شما باریک‌تر باشد، قد شما نیز بلندتر دیده می‌شود. همچنین شما می‌توانید از مانتوهای بلندی استفاده کنید که در آن‌ها از برش‌های عمودی استفاده شده است، زیرا همان تاثیر را در نمایش قد شما خواهد داشت.

مانتو بلند کمربنددار برای افراد کوتاه قد

بهترین مدل کمربند برای بستن روی مانتو بلند استایل خانم‌های کوتاه قد، کمربند باریک و ظریفی است که همرنگ مانتو شما باشد. این مدل کمربندها باعث می‌شوند که پاهای شما بلندتر و کشیده‌تر دیده شوند. اگر مانتو جلو باز می‌پوشید، می‌توانید از این کمربندها برای شلوار، دامن یا پیراهن خود استفاده کنید. برای مثال اگر پیراهنی دارید که می‌خواهید آن را در زیر مانتو جلوباز خود بپوشید و در ناحیه کمر کمی گشاد است، بهتر است با یک کمربند مناسب آن را سفت ببندید. در ضمن هر چه کمربندها را بالاتر ببندید، اندازه پاهای شما بلندتر به نظر می‌رسد و در نتیجه قد شما بلندتر دیده می‌شود. تا حد امکان برای مانتوهای بلند از کمربندهای عریض و کلفت استفاده نکنید زیرا تمام تلاش‌های شما را برای قد بلندتر به نظر رسیدن به باد خواهد داد. در ساخت استایل باید همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که از آیتم‌های بزرگ و حجیم دوری کنید زیرا باعث می‌شوند شما ریز نقش و کوتاه‌تر دیده شوید.

منبع: ویکی گردی
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/2r8lz4

اخبار داغ