سبک ذن | دکوراسیون منزل به سبک ژاپنی | سبک ژاپنی در طراحی دکوراسیون داخلی | طراحی خانه های کوچک ژاپنی

تکنیک ژاپنی ها برای طراحی داخلی منزل | خونه رو مثل خونه های ژاپنی بچین!

سبک دکوراسیون ژاپنی یکی از قشنگ ترین سبک های دکوراسیون هست که طراحی داخلی فضاها رو به زیباترین و سالم‌ ترین شکل ممکن به نمایش میذاره!
تکنیک ژاپنی ها برای طراحی داخلی منزل | خونه رو مثل خونه های ژاپنی بچین!

بین سبک های مختلف در دکوراسیون داخلی، سبک دکوراسیون ژاپنی یکی از خاص ترین و آرامش بخش ترین سبک ها است که به فرهنگ دیرینه مردم ژاپن بر می گردد. سبک دکوراسیون ژاپنی با استفاده از مصالح طبیعی مانند چوب، بامبو و الگوهای ساده و همچنین استفاده از فضای باز و نور طبیعی، محیطی آرام و طبیعی را برای ساکنین ایجاد می کند. در ادامه این بخش از سبک زندگی شما را با سبک دکوراسیون ژاپنی آشنا می کنیم!

دکوراسیون ژاپنی

یک سبک دکوراسیون زیبای داخلی خانه که بر پایه اصول سادگی، زیبایی طبیعت و تعادل بنا شده دکوراسیون ژاپنی است. این سبک با ارزش‌های ژاپنی مانند هارمونی، حس آرامش و تحقق تعادل در زندگی هماهنگ است.

ژاپنی‌ها تمام سعی خود را کرده‌اند که فلسفه و اصول زندگی بودا را نه‌تنها در منش و رفتار خود که حتی در نقطه‌نقطه زندگی خود مانند دکوراسیون داخلی خانه‌هایشان نیز اجرا کنند. برخلاف سبک‌های دیگر، دکوراسیون ژاپنی تاکید زیادی بر استفاده از فضای باز، اندازه‌گیری دقیق اشیا و حفظ تمیزی دارد.

بیشتر بخوانید: راز اسپانیایی ها برای چیدمان خونه!

ویژگی‌ های دکوراسیون ژاپنی

این سبک المان‌ها و ویژگی‌های خاصی دارد که در اینجا سعی کرده‌ایم چند مورد از آنها را بیان کنیم.

طبیعت‌ محور

دکوراسیون ژاپنی تاکید زیادی بر ارتباط با طبیعت دارد. استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب، سنگ، بامبو و گل‌ها در طراحی داخلی این سبک دکوراسیون بسیار رایج است. درختان بونسای و باغچه‌های سرسبز، آرامش و زیبایی طبیعت را به انسان یادآور می‌شوند به همین دلیل در خانه تمام ژاپنی‌ها حتما یک درخت بونسای وجود دارد.

سادگی و صراحت

توجه به‌سادگی و صراحت از دیگر ویژگی‌های دکوراسیون ژاپنی است. ژاپنی‌ها معمولا از مبلمان و وسایل کم‌تری استفاده می‌کنند و فضاها را بسیار خلوت و پاکیزه طراحی می‌کنند. استفاده از مبلمان‌‌های تخت، فرش‌های چوبی، پنل‌های شکسته و دیوارپوش‌های ساده با الگوها و طرح‌های معمولی در سبک دکوراسیون ژاپنی بسیار معمول است.

بیشتر بخوانید: چیدمان خانه به سبک ایتالیایی ها رو یاد بگیر

رنگ‌ های طبیعی و نیمه تیره

در این سبک دکوراسیون از رنگ‌های طبیعی و نیمه تیره مانند سفید، خاکستری، بژ و سبز بیشتر استفاده می‌شود. این رنگ‌ها آرامش را به فضاها منتقل می‌کنند و بار روانی مثبت دارند.

شیوه زندگی آرام و متعادل

دکوراسیون ژاپنی به فضاهای آرام و متعادل توجه دارد. استفاده از نور طبیعی، تنظیم صداها و محدودکردن موارد غیرضروری در فضاها جزء اصول این سبک است.

پارتیشن‌ های شفاف

استفاده از پارتیشن‌های شفاف مانند شیشه یا بامبو برای تقسیم فضاها در دکوراسیون ژاپنی بسیار مشاهده می‌شود. این پارتیشن‌ها به فضاها احساس بزرگ‌تری می‌دهند و درعین‌حال ارتباط بین فضاها را حفظ می‌کنند همچنین این پارتیشن‌ها نور طبیعی فضای داخلی خانه را افزایش می‌دهند.

بیشتر بخوانید: چیدمان خانه به سبک شابی شیک؛ ایده ای پرطرفدار و همه پسند!

تزیینات طبیعی

استفاده از تزیینات طبیعی مانند گل‌ها، برگ‌ها، سنگ‌ها و شمع‌ها در طراحی دکوراسیون به سبک ژاپنی بسیار متداول است. این عناصر به فضا زیبایی و آرامش خاصی می‌بخشند و پیوند انسان با طبیعت را عمیق‌تر می‌کنند. عناصر طبیعی مانند بامبو، چوب، سنگ و آب پیوند انسان با طبیعت را افزایش می‌دهند.

پنجره‌ های بزرگ

در طراحی سبک دکوراسیون ژاپنی معمولا از پنجره‌های بسیار بزرگ استفاده می‌شود. ضرورت استفاده از نور طبیعی در این سبک دکوراسیون داخلی بسیار مورد تاکید است. پنجره‌ها بزرگ و باز به محیط‌ها و حیاط‌های خارجی باز می‌شوند تا نور خورشید به داخل منزل نفوذ کند. پنجره‌ها معمولا به سمت طبیعت باز می‌شوند تا هر لحظه چشمان انسان از دیدن طبیعت و آفرینش جادویی آن در حیرت بماند! استفاده از روشنایی ملایم در شب نیز با استفاده از لامپ‌های روشنایی پراکنده و کم‌نور رایج است.

منبع: دلتا
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/2rlob2

اخبار داغ
دیدگاه ها


نرگس2 ماه پیش

عالی