دکوراسیون راهروی باریک منزل | تزیین راهروی خانه | تزیین راهرو با آینه | راهروی خانه شیک

تو خونه تون راهروی باریک دارین؟! با این ایده ها تزیینش کنین!

تزیین راهروی خانه یکی از کارهای جالب و تاثیر گذار تو زیبایی دکوراسیون منزل هست که می تونین از ایده های اون استفاده کنین!
تو خونه تون راهروی باریک دارین؟! با این ایده ها تزیینش کنین!

برای بهتر کردن دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه، اتاق خواب، حمام یا اتاق نشیمن راهکارهای متنوعی ارائه کرده‌ اند، اما معمولا راهروها، به عنوان جایی که همه‌ی فضاهای مهم خانه را به هم مرتبط می‌ کنند، نادیده گرفته می‌ شوند و بدون تزئین و خالی رها می‌ شوند. حال برای تزیین راهروی خانه باید چه کرد؟ تزیین راهروی خانه جزو کارهای پر چالش و سخت است، به همین دلیل اکثر افراد از دیزاین آن صرف نظر می کنند. در ادامه این بخش از سبک زندگی شما را با راه های تزیین راهروی خانه آشنا می کنیم!

استفاده از فرش برای دکوراسیون راهرو باریک منزل

برای دیزاین راهرو باریک، هیچ چیز جذاب‌تر از این نیست که با فرش ایرانی زیبایی پوشیده شده باشد. با تهیه فرش مناسب و پهن کردن آن در راهرو، نرمی و لطافت را حتی در چنین فضاهای به ظاهر بی‌اهمیتی به پاهای‌تان هدیه می‌دهید؛ از طرف دیگر، استفاده از فرش در راهرو فرصتی برای افزودن رنگ، بافت و طرح دلخواه به گوشه‌های دنج خانه شما مانند راهرو است. به همین دلیل ارزشش را دارد که بابت قیمت فرش 4 متری ارزان مناسب راهرو کمی هزینه کنید.

نصب آینه برای تزیین راهرو منزل

به‌طورکلی با استفاده از آینه می‌توانید فضاهای تنگ و باریک را بزرگ‌تر از آنچه هست، نشان دهید؛ زیرا آینه نور را منعکس و فضا را روشن‌تر و دلبازتر می‌کند. برای اجرای این ایده می‌توانید آینه‌های بلند دیواری را نصب کنید یا آینه‌ای را روی کنسول باریکی بگذارید.

قرار دادن کنسول برای راهرو باریک

یکی از اشتباهات افراد هنگام دیزاین راهرو باریک، این است که از کنسول و مبلمان بزرگ استفاده می‌کنند. ایده بهتر، این است که از کنسول چوبی باریک مانند تصویر زیر استفاده کنید. استفاده از کنسول چوبی در کنار فرش ماشینی قشقایی جذابیت بصری راهرو را افزایش می‌دهد و از سوی دیگر، فضای ایده‌آلی برای قرار دادن المان‌های تزئینی مانند گلدان، آینه دیواری یا آثار هنری فراهم می‌کند.

نصب قلاب دیواری برای دکوراسیون راهرو ورودی خانه ایرانی

قلاب‌های دیواری جایگزین عالی برای قفسه‌های حجیم لباس در راهروهای باریک هستند. قلاب‌های دیواری هیچ فضایی از کف زمین را اشغال نمی‌کنند، در هر قسمتی از دیوار راهرو قابل‌نصب بوده و ایده فوق‌العاده‌ای به‌ویژه برای راهروی ورودی هستند. با وجود این قلاب‌ها، مهمانان به محض وارد شدن به خانه شما می‌دانند لباس‌های‌شان را کجا بیاویزند و احساس راحتی بیشتری در منزلتان خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب فرش برای راهروی خانه

استفاده از تابلوهای دیواری برای دیزاین راهرو باریک

انواع و اقسام تابلوهای هنری متناسب با سبک دکوراسیون خانه، ایده جذاب دیگری برای دیزاین راهرو باریک است. در‌واقع مجموعه‌ای از تابلوها و آثار هنری که در کنار فرش نگین مشهد روی دیوار راهرو خودنمایی می‌کنند، شکوه و جذابیت خاصی به فضای راهرو و به تبع آن به کل دکوراسیون داخلی خانه می‌بخشد. به این منظور توصیه می‌کنیم از ترکیبی از قاب‌ها با اندازه‌های مختلف استفاده کنید تا عمق و بعد و همچنین کنتراست بیشتری به وجود آید.نصب قفسه‌ کتاب دیواری در گوشه برای طراحی ورودی راهرو اتاق خواب

اگر راهرو به اندازه‌ای باریک است که نمی‌توانید هیچ کنسولی را بدون مزاحمت برای عبور و مرور در آن قرار دهید، ایده نصب قفسه کتاب دیواری به صورت توکار را امتحان کنید. این ایده به‌خصوص برای دیزاین راهروهای باریک منتهی به اتاق خواب بسیار جذاب است و با اجرای آن می‌توانید از گوشه‌های دنج و خالی راهرو حداکثر استفاده را ببرید.

ایجاد یک نشیمن‌ گاه دنج در پنجره راهرو باریک

اگر در راهروی باریک خانه پنجره‌ای وجود دارد، نشیمن‌گاهی مطابق با تصویر زیر در آن درست کنید و در آن یک کوسن راحت و بالش‌های تزئینی قرار دهید. به این ترتیب می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید: هم فضای دنجی برای اوقاتی که می‌خواهید با خودتان خلوت کنید، خواهید داشت و هم از فضای راهرو حداکثر استفاده را خواهید برد.

نصب تابلو فرش برای دیزاین راهرو باریک

استفاده از تابلو فرش در دکوراسیون به خانه‌های ایرانی روح می‌بخشد و ایده بسیار جذابی است. اما در بسیاری از خانه‌ها با‌توجه‌به نوع دکوراسیون منزل، محل نصب تابلو فرش در پذیرایی وجود ندارد و نمی‌توان تابلو فرش‌های زیبا را در این فضا نصب کرد. برای مثال ممکن است تابلو فرش موردپسند شما با دیگر المان‌های دیزاین و مبلمان در پذیرایی هم‌خوانی نداشته باشد. در چنین شرایطی می‌توانید تابلو فرش‌های موردعلاقه‌تان را روی دیوار راهروهای باریک بیاویزید.

استفاده از کاغذ دیواری راهرو باریک یا پنل دیواری

اگر دکوراسیون مدرن و مینیمال را می‌پسندید، برای دیزاین راهرو باریک صرفا کافی است یک دیوار را با کاغذ یا پنل دیواری بپوشانید. الگوها و اشکال انتزاعی، فضای کوچک راهرو را تمیز و ساده نگه می‌دارند و به اندازه کافی عمق و رنگ به فضا می‌بخشند؛ بدون اینکه باعث به هم ریخته به نظر رسیدن راهروهای باریک شوند.

قرار دادن گلدان در گوشه‌ ها یا نصب گلدان روی دیوار راهرو باریک

استفاده از گیاهان آپارتمانی راه خوبی برای طراوت هر چه بیشتر فضای خانه شماست و برعکس چیزی که شاید ظاهرا به نظر برسد، از این گیاهان می‌توانید در راهروهای باریک نیز استفاده کنید. به این منظور گلدان‌های کوچکی را در کناره‌های راهرو قرار دهید یا اگر روی زمین فضای کافی وجود ندارد، گلدان‌ها را روی دیوار راهرو نصب کنید. در این صورت فضای زیادی اشغال نمی‌شود و در عین حال گیاهان سبز درون گلدان توجه را به خود جلب می‌کنند.

منبع: فرش کوروش 
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/3nv8r2

اخبار داغ