ماسک جو برای پوست صورت | روش تهیه ماسک با جو

14 تا ماسک صورت با جو دوسر که برای پوستت معجزه می کنن + طرز تهیه

ما در این مطلب به شما چند مدل ساده ماسک طبیعی یا خانگی با جو را آموزش می دهیم با ما همراه باشید.
14 تا ماسک صورت با جو دوسر که برای پوستت معجزه می کنن + طرز تهیه

ماسک‌ صورت جو یکی از راه‌های طبیعی و موثر برای مراقبت از پوست است. این نوع ماسک‌ها به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی، آرامش‌بخش و نرم‌کننده‌ی جو، می‌توانند برای انواع پوست‌ها مفید باشند. یکی از فواید ماسک‌ صورت جو ، آرامش‌بخشی پوست است. جو دارای خاصیت آرامش‌بخش بوده و می‌تواند در کاهش التهابات و قرمزی‌های پوست کمک کند. بنابراین، یک ماسک ساده با جو، عسل و مواد نرم‌کننده مانند ماست یا آلوئه‌ورا می‌تواند برای پوست خشک و حساس مفید باشد. با ما همراه باشید تا طرز تهیه 14 مدل ماسک‌ صورت جو رو یاد بگیرین.

چند ماسک ساده و طبیعی با جو دوسر

ماسک آرامش‌بخش با جو و عسل:

مخلوطی از جو آسیاب شده و عسل طبیعی رو برای حدود ۱۵-۲۰ دقیقه روی پوست نگه دارید. این ماسک می‌تواند پوست خشک و حساس را آرامش دهد و تسکین بخشی برای التهابات و قرمزی‌ها باشد.

بیشتر بخوانید: با ماسک باقالی لک های صورتت رو از بین ببر + طرز تهیه

ماسک تصفیه‌کننده با جو و زغال فعال:

با ترکیب جو آسیاب شده و زغال فعال، می‌توانید یک ماسک تصفیه‌کننده برای پوست چرب و مستعد جوش‌ها داشته باشید. این ماسک مواد آلودگی را جذب کرده و پوست را تمیز می‌کند.

ماسک مرطوب‌کننده با جو و ماست:

ترکیب جو آسیاب شده و ماست یک ماسک مرطوب‌کننده فوق‌العاده برای پوست خشک است. این ماسک می‌تواند پوست را نرم و آبرسانی کند.

ماسک ضد التهاب با جو و آلوئه‌ورا:

این ماسک با ترکیب جو آسیاب شده و عصاره آلوئه‌ورا مناسب برای کاهش التهابات پوستی است و می‌تواند برای پوست حساس و مشکل‌دار مفید باشد.

اسکراب صورت با جو و عسل:

ترکیب جو آسیاب شده با عسل طبیعی می‌تواند به عنوان یک اسکراب طبیعی برای پاکسازی عمقی پوست استفاده شود. با ماساژ دادن به پوست، این اسکراب از سلول‌های مرده پوست کاهش می‌دهد و پوست را صاف و نرم می‌کند.

ماسک نرم کننده با جو و روغن زیتون:

با ترکیب جو آسیاب شده و روغن زیتون، می‌توانید یک ماسک نرم کننده و مرطوب‌کننده برای پوست خشک داشته باشید. این ماسک می‌تواند پوست خشک را تغذیه کرده و به آن نرمی ببخشد.

ماسک آنتی‌اکسیدان با جو و عصاره چای سبز:

ترکیب جو آسیاب شده و عصاره چای سبز می‌تواند به عنوان یک ماسک آنتی‌اکسیدان برای پوست استفاده شود. این ماسک می‌تواند پوست را از آسیب‌های آزادهای رادیکالی محافظت کرده و باعث تقویت پوست شود.

بیشتر بخوانید: با ماسک عسل، تیرگی زیر چشم هات رو از بین ببر

اسکراب ضد آکنه با جو و گلیسیرین:

ترکیب جو آسیاب شده و گلیسیرین می‌تواند برای پاکسازی عمقی پوست و کمک به کاهش آکنه‌ها مفید باشد. این اسکراب می‌تواند از پوست چرب با آکنه‌های مزاحم کمک کند.

ماسک نرم‌کننده با جو و گلاب:

ترکیب جو آسیاب شده و آب گلاب می‌تواند به عنوان یک ماسک نرم‌کننده و آبرسان برای پوست استفاده شود. این ماسک می‌تواند پوست را آرام و نرم کند.

ماسک روشن‌کننده با جو و لیموترش:

ترکیب جو آسیاب شده و آب لیموترش می‌تواند برای روشن‌کردن پوست و کمک به کاهش لکه‌های تیره مفید باشد. این ماسک می‌تواند پوست را روشن تر و جذاب‌تر کند.

ماسک ضدآفتاب با جو و عصاره خیار:

با ترکیب جو آسیاب شده و عصاره خیار می‌توانید یک ماسک ضدآفتاب طبیعی داشته باشید. این ماسک می‌تواند پوست را محافظت کند و از اثرات مخرب نور UV محافظت کند.

ماسک روشن‌کننده با جو و عسل و لیموترش:

با ترکیب جو آسیاب شده، عسل، و عصاره لیموترش، می‌توانید یک ماسک روشن‌کننده برای پوست داشته باشید. این ماسک می‌تواند کمک کند تا پوست به روشنایی بیشتری برسد و لکه‌های تیره را کم کند.

بیشتر بخوانید: با خیار برای پوستت وایتکس بساز + طرز تهیه

ماسک آبرسان با جو و اسفناج:

ترکیب جو آسیاب شده و پوره اسفناج می‌تواند به عنوان یک ماسک آبرسان و مغذی برای پوست استفاده شود. این ماسک می‌تواند پوست را با ترکیب عناصر غذایی ضروری مرطوب کرده و تقویت کند.

ماسک ضد چین و چروک با جو و زرده تخم‌مرغ:

با ترکیب جو آسیاب شده و زرده تخم‌مرغ، می‌توانید یک ماسک آنتی‌آینه و ضد چین و چروک برای پوست داشته باشید. این ماسک می‌تواند به پوست کمک کند تا براقیت و جوانی خود را حفظ کند.

منبع: امروزه
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/3qaogj

اخبار داغ