رفع بوی سوختنی برنج | از بین بردن بوی برنج سوخته

بوی سوختگی برنج رو با این ترفند تو 5 دقیقه از بین ببر!! + آموزش

رفع بوی سوختگی برنج با یادگیری چند تکنیک ساده امری ساده و آسان است. اینجا آن را به شما یاد می دهیم!
بوی سوختگی برنج رو با این ترفند تو 5 دقیقه از بین ببر!! + آموزش

چگونه بوی سوختگی برنج را بگیریم؟ اگر برنج شما ته گرفته و بوی سوختگی برنج کل خانه را فرا گرفته است نگران نباشید. در ادامه این بخش از سبک زندگی شما را با ترفندهای رفع سوختگی برنج آشنا می کنیم!

قرار دادن چند تکه پیاز

یکی از ساده‌ترین روش‌ها که به صورت فوری نیز بوی سوختگی برنج در حال دم کشیدن را از بین می‌برد، این است که سریعا یک پیاز را پوست بگیرید و به چند تکه برش بزنید. سپس آنها را داخل قابلمه لابه لای برنج قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید. بعد از گذشت ۱۰ دقیقه با باز کردن قابلمه خواهید دید که بوی سوختگی از برنج به طور کامل از بین رفته است.

بیشتر بخوانید: با ترفندهای خیس کردن برنج، واسه مهمون ها یه برنج خوب بپز!

قرار دادن یک تکه نان

راهکار دیگر برای از بین بردن بوی سوختگی از برنج این است که یک تکه نان را روی سطح برنج‌ها قرار دهید و سپس درب قابلمه را همراه دم‌کنی بگذارید. زمانی که موقع سرو برنج فرا رسید، نان را از داخل قابلمه بردارید و با خیال راحت برنج را با عطر و بوی واقعی خود درون دیس بکشید. البته بسیاری از خانم‌های کدبانو از این روش برای دم کشیدن سریع برنج نیز استفاده می‌کنند.

استفاده از آبلیموی تازه

یکی از ترفندهای جدید و خاص برای گرفتن بوی سوختگی از برنج، استفاده از آبلیموی تازه است. برای استفاده از این روش، یک قطعه پنبه را به آبلیمو آغشته کنید و آن را درون یک دستمال کاغذی تمیز بگذارید. سپس آن را روی برنج قرار دهید و دم‌کنی قابلمه را بگذارید. بعد از گذشت چند دقیقه، دستمال را از قابلمه خارج کنید. با برطرف شدن بوی سوختگی توسط آبلیمو، برنج شما آماده سرو است.

استفاده از قند

شاید در نگاه اول استفاده از قند برای از بین بردن بوی سوختگی از برنج، روش متداولی نباشد اما امتحان آن ضرری ندارد. در واقع زمانی که از برنج درون قابلمه بوی سوختگی بلند شد، سریعا چند حبه قند لابلای برنج قرار دهید تا بوی سوختگی جذب آنها شود.

استفاده از گلاب

گلاب عطر و بوی قوی دارد و به سادگی از این خاصیت می‌توان برای گرفتن عطر سوختگی از برنج استفاده کرد. پس اگر برنج شما سوخته است، یک پارچه نخی را با استفاده از گلاب نمدار کنید و روی برنج قرار دهید. گلاب بوی سوختگی را جذب می‌کند. برای اطمینان خاطر بیشتر می‌توانید چند قطره گلاب را به صورت مستقیم روی برنج بریزید تا عطر و بوی بهتری بگیرد یا اینکه درون برنج زعفرانی برای تزئین برنج چند قطره گلاب بریزید تا طعم طبیعی در برنج در حال سرو ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: خانم های خانه دار؛ فوت و فن خوش عطر شدن برنج اینجاست!

استفاده از سبزیجات معطر

در صورتی که می‌توانید پلو را همراه سبزیجات با ماهی یا ماهیچه میل کنید، یکی از راه‌های گرفتن بوی سوختگی از برنج، اضافه کردن سبزیجات معطر تازه یا خشک شده مانند شوید به برنج است. عطر و طعم قوی این نوع سبزیجات میزان بوی سوختگی را به حداقل ممکن می‌رسانند.

گرفتن بوی سوختگی از برنج با تعویض قابلمه

اگر ته‌دیگ برنج به میزان قابل توجهی سوخته باشد، ممکن است هنگام سرو و کشیدن برنج قسمت‌های سوخته قاطی شود و بوی آن با روش‌های گفته شده از بین نرود. بنابراین بهترین کار این است که قابلمه را از روی شعله بردارید و یک قابلمه جدید بیاورید و قسمت سالم برنج را درون آن بریزید. در صورتی که برنج شما همچنان بوی سوختگی می‌داد یکی از راهکارهای گفته شده را امتحان کنید.

منبع: چی شی
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/3qynp2

اخبار داغ