ترفندهای از بین بردن ترشی غذا | روش رفع ترش شدن غذا

برای گرفتن ترشی غذا چیکار کنیم؟ (۶ راه حل ساده)

گرفتن ترشی غذا با راه حل های ساده ای مانند اضافه کردن خلال سیب زمینی امکان پذیر است.در این مقاله شما را با سایر ترفندهای از بین بردن ترشی غذا مانند اضافه کردن پیاز داغ و… آشنا خواهیم کرد.
برای گرفتن ترشی غذا چیکار کنیم؟ (۶ راه حل ساده)

گرفتن مزه ترشی غذا چندان کار ساده ای نیست، اما با دانستن چند ترفند ساده، می توان میزان ترشی غذا را کم کرد. در این مطلب قصد داریم به روش های گرفتن مزه ترشی غذا بپردازیم؛ پس با ما باشید با طریقه گرفتن مزه ترشی غذا با راه های ساده!

برای گرفتن ترشی غذا چکار باید کرد؟

در ابتدا باید ذکر کنیم که طرز گرفتن ترشی غذا برای همه غذاها یکسان نیست و باید توجه کنید کدام روش، برای کدام خورش مناسب است! برای مثال اضافه کردن شکر برای قورمه سبزی یا خورشت کرفس کاربردی ندارد!

بیشتر بخوانید: تلخی خورشت بادمجان رو با این روش ها خیلی سریع از بین ببر!

۱. اضافه کردن شکر یا قند

اگر خورشت های شما قابلیت اضافه کردن مقداری طعم شیرینی دارد، اضافه کردن شکر یا قند (البته به میزان کم و در حد تعادل) می تواند تا حد زیادی مزه ترشی غذا را خنثی کند. خورشت هایی مانند قیمه و فسنجان برای این کار مناسب هستند.

۲. اضافه کردن سیب زمینی

سیب زمینی به دلیل نشاسته زیادی که در غذا آزاد می کند می تواند جاذب مزه ترشی بیش از حد غذاها باشد. اگر قصد دارید در انتهای کار سیب زمینی ها را از خورشت جدا کنید، پس آن را به شکل خلالی درشت درآورده و به خورشت اضافه کنید.

این روش برای تمامی خورشت ها کاربردی است.

۳. اضافه کردن پیاز داغ

پیاز داغ علاوه بر خوشمزه تر کردن خورشت ها، می تواند ترشی غذا را بگیرد. همانطور که می دانید پیاز داغ طعم شیرینی ملایمی به غذا می دهد که همین امر منجر به متناسب شدن ترشی غذا خواهد شد. برای اینکار، یک پیاز درشت را رنده کنید، آب آن را بگیرید و در تابه بدون روغن بریزید. وقتی پیاز طلایی شد، روغن را اضافه کرده و آن را به خوبی سرخ کنید تا کاراملی رنگ شود. (در اضافه کردن روغن دست و دلباز باشید، چراکه خود روغن باعث کم کردن ترشی غذا می شود.) این نوع از پیاز داغ، کاملا می تواند در این مواقع به کمک شما بیاید و بلکه غذا را خوشمزه تر و جا افتاده تر هم بکند!

این روش نیز تقریبا برای تمامی خورشت ها کاربردی است.

بیشتر بخوانید: شوری کشک بادمجان رو با این ترفند خیلی ساده و سریع بگیر!

۴. اضافه کردن جوش شیرین

جوش شیرین خیلی سریع با ترشی یا اسیدیته غذا واکنش نشان می دهد و آن را خنثی می کند؛ اما ما این کار را توصیه نمی کنیم، چراکه از سلامت خوبی برخوردار نیست!

توجه: توجه داشته باشید، جوش شیرین رو کم کم اضافه کنید و حین اضافه کردن، هر چند بار یک دفعه هم مزه رو بچشید. شاید زیادی جوش شیرین اضافه کردید و کل مزه ترش غذا رو از بین بردید! پس به اندازه ای که به ترشی مطلوب برسید، جوش شیرین اضافه کنید.

۵. اضافه کردن نمک

اگر غذای شما پتانسیل اضافه کردن میزان بیشتری نمک را دارد، این هم راه مناسبی است! اضافه کردن کمی نمک به غذا می تواند طعم ترشی را متعادل تر کند.

بیشتر بخوانید: روش های عالی رفع تلخی بادمجان قبل از پخت

۶. اضافه کردن مواد اولیه

اگر به حدی غذا ترش شده که نه می توانید آن را میل کنید و نه دلتان می آید آن را دور بریزید، ترفند آخر اضافه کردن مواد اولیه به خورش است! در واقع اگر زمان دارید، بهتر است خورشت را مجددا تهیه کرده و با این خورشت ترش مخلوط کنید!

منبع: ستاره
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/45aved

اخبار داغ