تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی | تمیز کردن ظرفشویی | آموزش تمیز کردن فیلتر ظرفشویی

فیلتر ماشین ظرفشویی رو اینجوری تمیز کن! | راهنمای تمیز کردن فیلتر ظرفشویی

اگه تو خونه ماشین ظرفشویی دارین، حتما روش تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی رو یاد بگیرین که ممکنه به کارتون بیاد!
فیلتر ماشین ظرفشویی رو اینجوری تمیز کن! | راهنمای تمیز کردن فیلتر ظرفشویی

اگر بعد از اتمام برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی، روی ظروف لکه و بقایای مواد غذایی وجود داشته باشد یا آب درون دستگاه به درستی تخلیه نشود، ممکن است مشکل از فیلتر تخلیه ظرفشویی باشد. به همین دلیل باید روش های تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی را بلد باشید. به نظر شما روش های تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی شامل چه مراحلی است؟! در ادامه این بخش از سبک زندگی شما را با راهکار تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی آشنا می کنیم!

چند وقت یکبار فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

بهترین راه برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی این است که از سرکه سفید و جوش شیرین استفاده کرده و حداقل یک بار در ماه این کار را انجام دهید. همچنین می توانید از پاک کننده صنعتی ماشین ظرفشویی هم کمک بگیرید.

روش صحیح تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

فرقی ندارد که این تمیز کاری به صورت خودکار باشد یا شما به صورت دستی این کار را انجام دهید، زیرا اگر مقداری ماده غذایی و چربی داخل فیلتر تجمع پیدا کرده باشد، بوی بسیار ناخوشایندی را ایجاد می کند.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی فقط چند دقیقه زمان می برد و تنها کاری که باید انجام دهید، این است که لوازم و مواد مورد نیاز را آماده کنید.

لوازم مورد نیاز

 • یک کاسه یا لگن بزرگ یا استفاده از سینک ظرفشویی
 • اسفنج یا اسکاچ
 • مسواک قدیمی شسته شده
 • فرچه پلاستیکی با مو های نرم

مواد لازم

 • مایع ظرفشویی حاوی چربی زدا
 • سرکه سفید

دستورالعمل

دستورالعمل برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی:

1- پیدا کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

فیلتر ماشین ظرفشویی در قسمت داخلی و کف ماشین ظرفشویی قرار گرفته است. بهتر است که جای آن را پیدا کنید و بیرون بکشید. اکثر فیلتر های دستی گرد هستند و از طریق حرکت چرخشی جدا شده و در محل خود قرار می گیرند.

بعضی از فیلترها تک سیلندری هستند اما بعضی دیگر فیلتر های مسطح ثانویه در زیر سیلندر دارند. اکثر فیلتر های مسطح در محل قفل نمی شوند و از طریق سوراخی که وسط دارند، جایگذاری شده و بیرون کشیده می شوند. برای بیرون کشیدن فیلتر به هیچ ابزار خاصی نیاز ندارید.

2- جدا کردن فیلتر

باید طبق دستورالعمل ماشین ظرفشویی خود عمل کنید. قفل فیلتر را باز کنید و برای چرخش در جهت عقربه های ساعت حرکت کرده و هنگامی که قفل باز شد، به آرامی آن را بیرون بکشید. اگر یک فیلتر مسطح ثانویه هم وجود دارد، آن را هم بیرون بیاورید.

3- محلول پاک کننده را آماده کنید

داخل سینک یا یک کاسه بزرگ را با آب گرم و چند قطره مایع ظرفشویی پر کنید. از یک پاک کننده خوب استفاده کنید که حاوی چربی زدا برای پاک کردن راحت تر باشد.

4- آغشته کردن فیلتر به مواد پاک کننده و اسکراب

فیلتر را داخل محلولی که درست کرده اید قرار دهید و اجازه دهید که چند دقیقه داخل آن بماند تا آلودگی ها و چربی هایش پاک شود. این محلول را می توانید داخل کاسه یا سینک ظرفشویی درست کنید و از یک اسفنج یا اسکاچ قدیمی یا فرچه پلاستیکی با موهای نرم استفاده کرده و روی فیلتر بکشید و به اصطلاح آن را اسکراب کنید تا آلودگی ها راحت تر جدا شوند.

5- آبکشی

فیلتر را با آب گرم به خوبی آب بکشید.

6- پاک کردن

یک اسفنج یا اسکاچ را داخل آب صابون گرم ببرید و روی قسمتی که فیلتر را از آن جدا کرده بودید، بکشید تا بقایای مواد غذایی از روی آن ها پاکسازی شود.

7- جایگذاری فیلتر

حال باید فیلتر را به جای خودش برگردانید. اگر فیلتر مسطح داشتید، اول باید آن را جایگزین کنید و سپس فیلتر بعدی را بگذارید.

راهکار هایی برای تمیز نگه داشتن فیلتر ماشین ظرفشویی

 • مواد اضافی را از ظروف قبل از قرار دادن داخل ماشین ظرفشویی پاک سازی کنید.
 • یک بار در ماه هنگامی که ماشین ظرفشویی خالی است، چرخه پاک کنندگی را در آن فعال کنید تا چربی های داخل خود دستگاه و فیلتر از بین برود.
 • دو فنجان سرکه سفید را داخل محفظه مخصوص بریزید.
 • آب گرم را داخل این سیکل به جریان بیندازید.
 • حتماً داخل تقویم علامت گذاری کنید تا هر ماه فیلتر را تمیز کنید.

منبع: نمناک
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/45vao3

اخبار داغ