از بین بردن لکه لاک | پاک کردن لکه لاک از فرش | تمیز کردن لکه لاک از موکت

با این ترفندها لکه لاک روی فرش رو تمیز کنی هیچ اثری از لکه نمیمونه!

یک اشتباه ساده در پاک کردن لاک از روی فرش باعث از بین رفتن بافت فرش می شود. در ادامه با راهکار های از بین بردن لکه لاک از فرش همراه ما باشید.
از بین بردن لکه لاک

در این مطلب از سبک زندگی راهکار های از بین بردن لکه لاک از فرش رو بررسی می کنیم. فرش، بافت ظریفی دارد و شما باید برای از بین بردن لاک از روی فرش دقت بیشتری داشته باشید، چون که برخلاف لباس، فرش را نمی‌توان به سادگی به دلیل یک لکه عوض کرد. در ادامه با بهترین راهکار های از بین بردن لکه لاک از فرش همراه ما باشید.

1- استفاده از سرکه سفید

یک پارچه آغشته به مقدار زیادی سرکه سفید را روی لکه لاک قرار دهید و اجازه دهید ده دقیقه بماند. سپس به آرامی لکه را با استفاده از پارچه تمیز کنید. در صورتی که بوی سرکه اذیتتان می کند، می توانید یک قطره مایع ظرفشویی را با مقداری آب گرم مخلوط کنید و پس از تمیز کردن لکه با سرکه، روی آن بمالید. سپس این قسمت را با آب تمیز بشویید و اجازه دهید در هوای آزاد کاملا خشک شود.

2- استفاده از جوش شیرین و آب زنجبیل

مقداری جوش شیرین را روی لکه لاک بریزید، به طوری که آن را کاملا بپوشاند. سپس مقداری آب زنجبیل روی آن ریخته و اجازه دهید حدود ده دقیقه در این حالت بماند. اکنون به کمک یک دستمال مرطوب لکه را پاک کنید. باقی مانده جوش شیرین را نیز با استفاده از جارو برقی تمیز کنید.

3- استفاده از لاک پاک کن بدون استون

در پاک کردن لکه لاک به کمک این روش احتیاط کنید. زیرا ممکن است رنگ فرش یا موکت شما تغییر کند. ابتدا قسمتی از فرش را با لاک پاک کن بدون استون امتحان کنید. در صورتی که تغییر رنگ نداد، می توانید از آن برای پاک کردن لکه لاک از روی فرش استفاده کنید. پاک کننده های لاک روی لکه های تازه و فرش های روشن و سفید بهترین عملکرد را دارند. حتما از یک لاک پاک کن بدون استون استفاده کنید. یک پارچه را به لاک پاک کن آغشته کنید و بر روی لکه لاک بمالید تا پاک شود. فرش را به لاک پاک کن آغشته نکنید و فقط آن را با دستمال حاوی لاک پاک کن تمیز کنید.

4- استفاده از اسپری مو

از یک اسپری موی حاوی مقادیر زیادی الکل برای این کار استفاده کنید. هر چه میزان الکل موجود در اسپری مو بیشتر باشد، قدرت بیشتری در از بین بردن لکه لاک خواهد داشت. اسپری موی بدون الکل قادر به از بین بردن لکه لاک نخواهد بود و تنها موجب چسبناک شدن فرش شما خواهد شد. اسپری مو بر روی لکه های خشک، بهتر اثر می کند. پیش از استفاده از اسپری مو، با استفاده از چاقو، لاک ناخن های خشک شده را تا حد امکان از روی فرش پاک کنید و سپس با جارو برقی آنها را تمیز کنید. سپس از اسپری مو برای از بین بردن باقی مانده لکه ها استفاده کنید. حدود 10 تا 15 پمپ اسپری مو روی لکه لاک اسپری کنید. مقداری الکل مالشی نیز روی لکه بریزید. سپس به کمک یک مسواک قدیمی یا برس نرم روی لکه ها بکشید تا پاک شوند. سپس این قسمت را با آب سرد بشویید.

5- پاک کردن لاک از روی فرش با آب و صابون

آب و صابون می‌تواند در پاک کردن لکه کوچک یا کم‌رنگ لاک روی فرش کمک کند. با این حال در صورتی که پیش از استفاده از آب و صابون از لاک پاک‌کن استفاده کنید، به نتیجه دلخواه خود نزدیک‌تر خواهید شد.

بنابراین ابتدا لاک پاک‌کن را به صورت ضربه‌ای روی فرش بزنید تا لکه لاک کم‌رنگ شود. سپس مقداری آب ولرم و صابون را با یکدیگر مخلوط کنید و آن را روی لکه لاک بریزید و 5 دقیقه صبر کنید. پس از آن، با کمک یک دستمال نخی سفید، لکه را کاملاً از روی فرش پاک کنید و فرش را خشک نمایید تا اثری از لکه لاک روی فرش باقی نماند.

منبع: راهنماتو
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/45zam4

اخبار داغ