از بین بردن لکه روغن از کفش | تمیز کردن لکه روغن روی کفش | رفع لکهه روغن از کفش چرم | رفع کله روغن از کفش پارچه ای

آموزش تمیز کردن لکه روغن از روی کفش؛ از چرمی تا پارچه ای!

وجود لکه روغن روی کفش از آزاردهنده‌ ترین لکه‌ هایی است که ممکن است برای هر فرد پیش آید. در ادامه ترفندهای از بین بردن لکه روغن از کفش رو بهتون میگیم.
از بین بردن بکه روغن از کفش

 از بین بردن لکه روغن از کفش راحت است و ترفندهای خاص خودش رو دارد. به همان اندازه که مدل و ظاهر کفش مهم می‌ باشد، تمیز بودن آن نیز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل در این مطلب از سبک زندگی ترفندهای از بین بردن لکه روغن از کفش رو بهتون معرفی می کنیم تا باتوجه به جنس کفش خود بتوانید آن را تمیز کنید. در ادامه با ترفندهای کاربردی از بین بردن لکه روغن از کفش همراه ما باشید.

حذف لکه های روغن از کفش پارچه ای:

کفش پارچه ای ساده تر تمیز می شود. بعد از استفاده از تالکوم، یک مخلوط را با آب گرم، صابون و جوش شیرین آماده کنید. هنگامی که مواد تشکیل دهنده به خوبی ترکیب شدند، یک برس نرم را در محلول خیس و لکه را تمیز کنید.

سپس آنها را در سایه خشک کنید. اکثر کفش ها از یک پارچه قابل شستشو همراه با پلاستیک ساخته شده است، بنابراین شما می توانید آنها را در ماشین لباسشویی بیاندازید. بستگی به محکم بودن کفش ها دارد.

حذف لکه های روغن از کفش های نبوک:

نابوک ماده ای است که بسیار شبیه به جین است و اغلب با این ماده اشتباه گرفته می شود. نحوه پاک کردن لکه روغنی در این نوع کفش ها همانند چرم است. برای حذف لکه های نفتی از این کفش ها توصیه می شود از محصولات مایع استفاده نکنید.

امکان دارد وارد بافت کفش شود و در آن بماند. پس از استفاده از پودر تالکوم، از آب گرم و صابون مناسب استفاده کنید. هنگامی که صابون حل شد، یک برس نرم را مرطوب کرده و کل کفش را تمیز کنید، مخصوصا بر لکه روغن تمرکز کنید. به یاد داشته باشید که این نوع مواد همیشه باید در جهت چرم تمیز شود، در غیر اینصورت ممکن است باعث آسیب شود. 

حذف لکه های روغن از کفش های جیر:

کفش جیر بسیار شیک تر از چرم است، بنابراین ما باید خیلی مراقب باشیم، بهترین گزینه برای حذف لکه های روغنی از این نوع کفش پودر تالکوم است. مراحل 1 و 2 را از بالا انجام دهید و روغن باید ناپدید شود.

اگر نه، شما می توانید یک محلول از آب گرم، صابون و آمونیاک تهیه کنید. محلول را هم بزنید تا کف کند. از یک فوم برای تمیز کردن لکه استفاده کنید. سپس، با یک پارچه تمیز، هرگونه آلودگی را پاک کنید و کفش را با خشک کن مو خشک کنید. 

حذف لکه های روغن از کفش های چرمی:

اگر از پودر تالکوم یا ذرت برای پاک کردن لکه استفاده کردید و نتیجه نگرفتید، ممکن است هنوز گزینه هایی برای از بین بردن لکه های روغن از کفش های چرمی خود داشته باشید.

اگر چرم طبیعی است، دو قاشق غذاخوری شامپو را در یک لیتر آب گرم رقیق کنید. مهم است که چه شامپویی را استفاده می کنید و توصیه می کنید از چیزی مانند Mane 'n Tail استفاده کنید که یک شامپو برای اسب است که برای انسان نیز به بازار عرضه می شود.

پارچه تمیز را داخل مایع کرده و محل را تمیز کنید. صابون کدو تنبل نیز بسیار موثر است و شما می توانید در هر سوپرمارکت پیدا کنید.

اگر چرم مصنوعی باشد، می توانید از محصولات فوق یا انواع مایع شستشو استفاده کنید که به طور معمول برای شستن ظروف استفاده می شود، زیرا آن یک ماده پاک کننده قوی است و لکه های روغن را حذف می کند.

باز هم، یک محصول ارزان قیمت ممکن است کار نکند و باعث آسیب بیشتر شود. مایونز شستشوی نام تجاری Dawn برای حذف لکه های نفتی از روی بدن حیوانات استفاده میشود و یک ماده پاک کننده قوی است. این ترفند برای کفش چرم عالی است.

اگر چرم سیاه باشد، ترفند بسیار موثر برای حذف لکه های روغن، این است که با داخل پوست موز لکه را تمیز کنید . این همچنین می تواند برای لکه های روغنی روی پوست کار کند.

در همه موارد، شما باید از یک خشک کننده استفاده کنید مثل پنکه، سشوار، زیرا اگر لکه خیس شده باشد، می تواند به کفش آسیب برساند. 

منبع: نمناک
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/4b9ne2

اخبار داغ