بوی ماهی | از بین بردن بوی ماهی | رفع بوی بد ماهی

توام ماهی رو بخاطر بویی که داره نمیخوری؟ | ترفند های از بین بردن بوی بد ماهی

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث میشه خیلی از ماها زیاد ماهی نخوریم، بوی بد ماهی هست. اینجا روش های از بین بردن بوی ماهی رو براتون میگیم!
توام ماهی رو بخاطر بویی که داره نمیخوری؟ | ترفند های از بین بردن بوی بد ماهی

بوی ماهی میتونه خیلی آزار دهنده باشه و حتی ما رو از خوردنش منصرف کنه. خیلی هامون ماهی دوست داریم ولی بوی ماهی باعث میشه که برای تمیز کردن و درست کردنش تردید داشته باشیم و یا منصرف بشیم. در ادامه روش های ساده از بین بردن بوی ماهی رو براتون میگیم!

رفع بوی بد ماهی با راهکارهای ساده

حتما میدونید که غذاهای دریایی از جمله ماهی، میگو و غیره منبع غنی پروتئین هستند. بنابراین اگر به خاطر بوی بدشون اون ها رو نمیخورید بیاید بهتون بگیم چیکار کنید. غذاهای دریایی برای بدن ما ضروری هستند و ارزش غذایی بسیار بالایی دارند اما بسیاری از افراد به دلیل بوی بد ماهی از این غذا استفاده نمی کنند.

ترکیب نشاسته ذرت، نمک و زردچوبه

برای از بین بردن بوی ماهی قبل از پختن، ترکیب نشاسته ذرت، نمک و زردچوبه است که به سرعت بوی بد ماهی را از بین می برد. باید ماهی را یک ساعت یا بیشتر داخل این ترکیب نگه دارید و سپس آن را با آب بشویید و بعد طبخ ماهی را انجام دهید.

شیر

اولین چیزی که ممکن است به ذهنتان برسد تا بوی بد ماهی را از بین ببرید، شیر است. استفاده از شیر به شدت موثر است. ماهی یا هر غذای دریایی را در مقداری شیر بخوابانید و سپس آن را آب بکشید.

سرکه

سرکه عاملی برای از بین بردن بوی بد ماهی است. تحقیقات نشان می دهد که سرکه یک پاک کننده و از بین برنده بو است و 50 درصد بوی بد ماهی را از بین می برد. فقط باید ماهی را به مدت 5 دقیقه داخل سرکه بخوابانید و سپس آن را آب بکشید و بعد آن را با پخته و یا سرخ کنید.

لیمو

لیمو مانند سرکه معجزه می کند. باید آن را مستقیماً برای غذا استفاده کنید. سیتیریک اسید موجود در لیمو به شدت بو را خنثی کرده و یک بوی خوشایند به ماهی می دهد.

شکر

به جای این که ماهی را فقط با آب بشویید، می توانید از شکر هم استفاده کنید. مقداری شکر روی ماهی های پاک شده بپاشید و اجازه دهید که 5 دقیقه داخل آن ها بماند و سپس آن را آب بکشید.

زنجبیل

زنجبیل توانایی از بین بردن بوی بد ماهی را دارد. همچنین می تواند طعم ماهی را بهبود ببخشد. آلرژن های موجود در آن را کاهش دهد و سموم را از بین ببرد. برای از بین بردن بوی بد ماهی از زنجبیل استفاده کنید. استفاده از آن بسیار راحت است و فقط باید مقداری زنجبیل را به قطعات کوچک خرد کنید. سپس دانه های زنجبیل را نیم ساعت قبل از پخت آن، روی ماهی قرار دهید.

خرید ماهی تازه

اگر از بوی بد ماهی متنفر هستید، حتماً باید تازه ترین ماهی ها را خریداری کنید که کم ترین بو را دارند.

نمک

نمک یکی از موثرترین راهکار های خانگی برای از بین بردن بوی بد ماهی است. بعد از این که ماهی را تمیز کردید، مقداری نمک روی آن بمالید تا بوی بد آن از بین برود. اجازه دهید که ماهی پنج دقیقه داخل نمک بماند و بعد آن را آب بکشید و وارد مرحله پخت کنید.

خاکستر چوب

خاکستر چوب فواید درمانی بسیار زیادی دارد. همچنین برای تمیز کردن ظروف و از بین بردن بوی بد مواد طبیعی استفاده می شود. خاکستر چوب را به ماهی بزنید.

بعد از این که مخاط داخل آن خارج شد، هیچ گونه بویی احساس نمی کنید. اگر به خاکستر چوب دسترسی ندارید، می توانید از آب داغ استفاده کنید. البته آب نباید آنقدر داغ باشد که خواص ماهی را کاهش دهد. مقداری آب جوش را روی ماهی بپاشید و برای خارج کردن مخاط ماهی از چاقوی تمیز استفاده کنید.

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی بوی بد ماهی را از بین می برد و می توانید آن را به عنوان یک راهکار خانگی استفاده کنید. مقداری کره بادام زمینی را داخل ماهیتابه مخصوص سرخ کردن ماهی بریزید و بعد کارتان را مانند همیشه انجام دهید.

تمیز کردن ماهی

تمیز کردن ماهی یک راه عالی برای از بین بردن بوی بد آن است. باید آن را با آب تازه بشویید. ارگان های اضافی داخل ماهی را از بین ببرید و شکم او را خالی کنید. هر ماهی را متناسب با نوع خودش تمیز کنید.

منبع: نمناک
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/4doyq3

اخبار داغ