آب تخم مرغ آب پز | فواید آب تخم مرغ | کاربرد آب تخم مرغ آب پز

دیگه آب تخم مرغ آب پز رو دور نریز! | کاربردهای عجیب آب تخم مرغ آب پز

به هیچ وجه آبی که تخم مرغ تو اون آبپز می شه رو نریز دور، اگه دوست داری بدونی چرا، بیا اینجا تا بهت بگم!
دیگه آب تخم مرغ آب پز رو دور نریز! | کاربردهای عجیب آب تخم مرغ آب پز

هنگام جوشاندن تخم مرغ، یک سری از خواص و فواید تخم مرغ در آب آن باقی می ماند. به همین دلیل است که می گویند آب تخم مرغ آب پز را نباید دور بریزید، شما از کاربردهای آب تخم مرغ آب پز چه می دانید؟! در ادامه این بخش از سبک زندگی شما را با فواید آب تخم مرغ آب پز آشنا می کنیم!

پوسته تخم مرغ نه تنها از لحظه آماده شدن جنین را محافظت می کند بلکه کلیه مواد لازم برای تغذیه و رشد را نیز در اختیار او قرار می دهد. پوسته تخم مرغ حاوی بسیاری از مواد معدنی مفید (فسفر ، پتاسیم ، گوگرد ، نیتروژن ، آهن ، منیزیم و غیره) است ، اما اصلی ترین آن کربنات کلسیم است که ۹۰٪ ترکیب کل محصول را تشکیل می دهد. در هنگام جوشاندن تخم مرغ ، برخی از مواد مغذی از پوسته جوشانده و در آب باقی می مانند.

مایع غنی شده با کلسیم یک کود فوق العاده برای گیاهان است ، هم برای گیاهان کلبه های تابستانی و هم برای گیاهان آپارتمانی. البته ، نمی تواند به یک منبع کامل ویتامین ها و مواد معدنی تبدیل شود ، اما به عنوان یک تغذیه اضافی در طول دوره رشد فعال - و حتی بیشتر از گلدهی - کاملاً مناسب است.

بیشتر بخوانید: 5 کاربرد پوست تخم مرغ در خانه داری که هر خانم کدبانویی باید بلد باشه!

چگونه می توان فهمید که یک گیاه کمبود کلسیم دارد

با کمبود کلسیم در خاک ، گیاه شاخه های ضعیف و نازکی با رنگ پریده و ضعیف دارد. برگها ممکن است در لبه ها زرد شوند ، فر شوند و شکل خود را از دست دهند. سیستم ریشه رشد خوبی ندارد و تغذیه مناسب گیاه را تأمین نمی کند ، که ممکن است از آن بمیرد.

چرا کلسیم بیش از حد خطرناک برای گل و گیاه است

در حالی که مصرف مکمل کلسیم مطمئناً برای گیاهان شما مفید است ، اما نباید در این کار زیاده روی کنید. مقدار اضافی این ماده می تواند در جذب سایر ریز مغذی های مهم تداخل ایجاد کند. تغذیه نامناسب می تواند منجر به ظهور لکه هایی روی برگها ، ریزش جوانه ها ، تغییر شکل شاخه ها شود.

می توانید گیاهان آپارتمانی را با آبی که تخم مرغ در آن جوشانده شده است هر ۳-۴ هفته بارور کنید - و این به شرطی است که با سایر ترکیبات ترکیبی تغذیه نکنید. در این حالت خطر مصرف بیش از حد نمک های معدنی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: کاربردهای آب ماکارونی که از آن بی خبرید!

چه گیاهانی می توانند و چه گیاهانی نمی توانند با کلسیم بارور شوند

آبی  که تخم مرغ جوشانده شده را روی شاخه های گوجه فرنگی ، کاهو ، بادمجان ، کدو تنبل و سایر خربزه ها و کدوها بریزید ، آنها با رشد سرسبز و برداشت خوب به مراقبت شما پاسخ خواهند داد. کودهای کلسیم مورد علاقه سیب ، گیلاس ، توت و تمشک نیز هستند.

در مقابل ، محصولاتی مانند خیار ، توت فرنگی ، لوبیا ، کلم و اسفناج خاک غنی از کلسیم را تحمل نمی کنند. نمک های معدنی بیش از حد منجر به بیماری ها و حتی مرگ گیاهان می شود. همچنین آبیاری برخی از گیاهان آپارتمانی با آبی  که تخم مرغ جوشانده شده یعنی کاملیا ، آزالیا ، هورنسیا ، بنفشه و گلابی مناسب نیست.

یعنی بعضی از محتوای ترکیب‌های موجود در تخم مرغ‌ها آب پز یا سرخ می‌شوند. پس مصرف منظم تخم مرغ باعث بیماری قلبی نمی‌شود چون نوع کلسترول موجود در تخم مرغ کلسترول خوب است. شما می‌توانید یک بار در روز تخم مرغ بخورید چون حاوی کالری‌های کافی برای انرژی بخشی نیز هست. تعداد کالری‌های یک عدد تخم مرغ از ۴۴ کالری به بالا متفاوت است. پس بیاید فایده‌های خوردن تخم مرغ آب پز برای سلامتی را بررسی کنیم:

تخم مرغ آب پز همچنین فایده‌های در زمینه‌ی حفظ سلامت روزانه‌ی بدن دارد. انتخاب مصرف تخم مرغ آب پز انتخاب خوبی است چون خطری را که روغن در نوع سرخ کرده برای از بین بردن مواد مغذی دارد افزایش نمی‌دهد. به همین خاطر است که بسیاری از این رویه‌ی آشپزی یعنی آب پز کردن دفاع می‌کنند.

منبع: سرگرمی روز
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/4mb982

اخبار داغ