فواید چای زنجبیل | نوشیدن چای زنجبیل در شب

معجزه نوشیدن چای زنجبیل قبل از خواب + توضیحات

نوشیدن یک فنجان چای زنجبیل برای بهبود گردش خون، تب، لرز و عرق بیش‌ازحد بسیار نقش مؤثری دارد. درواقع زنجبیل به خاطر ترکیبات فعالی مانند مواد معدنی و اسیدهای آمینه‌ای که دارد نقش مؤثری برای جریان خون منظم و جلوگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی دارا هستند.
معجزه نوشیدن چای زنجبیل قبل از خواب + توضیحات

قبل از خواب چای زنجبیل بنوشید. نوشیدن یک فنجان چای زنجبیل برای بهبود گردش خون، تب، لرز و عرق بیش‌ازحد بسیار نقش مؤثری دارد. درواقع زنجبیل به خاطر ترکیبات فعالی مانند مواد معدنی و اسیدهای آمینه‌ای که دارد نقش مؤثری برای جریان خون منظم و جلوگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی دارا هستند. زنجبیل ضدتهوع، ضد نفخ است و برای درمان تهوع در سفر (ماشین گرفتگی) مفید است. البته در افرادی که همراه تهوع تلخی دهان، تشنگی و استفراغ‌های صفراوی دارند، زنجبیل توصیه نمی‌شود. در ادامه توضیحات بیشتر در مورد چای زنجبیل را بخوانید.

فواید و مزایای دمنوش زنجبیل و لیموترش قبل از خواب

1-سوء هاضمه را تسکین می دهد

اگر سوء هاضمه مزمن یا یک شام سنگین شما را بیشتر از آنچه می خواهید بیدار نگه می دارد یک فنجان دمنوش زنجبیل و لیموترش ممکن است قبل از خواب برای شما مفید باشد.

زنجبیل ریشه‌ ای است که مدت‌ ها در طب جایگزین و عامیانه به دلیل توانایی آن در بهبود هضم غذا استفاده می‌ شود.

علاوه بر این لیموترش حاوی ترکیبی گیاهی به نام لیمونن است که با کمک به حرکت غذا در امتداد دستگاه گوارش به هضم بهتر کمک می کند – به طور بالقوه احساس ناراحتی معده را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید: خوردن زنجبیل با این خوراکی ها ممنوع

در حالی که مقدار لیمونن در یک فنجان دمنوش زنجبیل و لیموترش متفاوت است ممکن است متوجه شوید که ترکیب زنجبیل و لیموترش و آب موجود در دمنوش زنجبیل و لیموترش سوء هاضمه را درمان می کند.

2. ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد

زنجبیل مدت‌ هاست که به دلیل توانایی آن در کاهش حالت تهوع که بسیاری از افراد در دوران بارداری یا شیمی‌ درمانی و در بسیاری از موقعیت‌ های دیگر تجربه می کنند مورد توجه قرار گرفته است.

طبق تحقیقات مصرف 1 تا 1.5 گرم زنجبیل در روز ممکن است برای داشتن اثر ضد تهوع زنجبیل کافی باشد.

یک مقاله مروری نشان داد که زنجبیل از تهوع و استفراغ مربوط به شیمی درمانی در نیمی از مطالعات ارزیابی شده جلوگیری کرده و آن را کاهش می دهد.

در حالی که دانشمندان نحوه عملکرد زنجبیل برای کاهش حالت تهوع را مشخص نکرده اند اما جینجرول را به عنوان یکی از ترکیبات گیاهی اصلی مسئول این اثر می شناسند.

با این حال نتایج متفاوت بوده است. در بررسی دیگری از هفت مطالعه، سه مطالعه دریافتند که زنجبیل تاثیر مثبتی بر حالت تهوع دارد، دو مورد عمدتا تاثیرات مثبتی را نشان دادند در حالی که دو مورد دیگر دریافتند که زنجبیل هیچ تاثیری بر تهوع و استفراغ مربوط به شیمی‌ درمانی ندارد.

به نظر می رسد که زنجبیل در کمک به جلوگیری از حالت تهوع مرتبط با بارداری موثرتر باشد. با این حال به نظر می رسد در پیشگیری از استفراغ کمتر موثر باشد.

دمنوش زنجبیل و لیموترش به طور کلی در دوران بارداری بی خطر تلقی می شود.

با این حال برای ایمن بودن اگر علاقه مند به امتحان کردن آن هستید و اگر نزدیک به زایمان هستید یا سابقه اختلالات لخته شدن خون یا سقط جنین دارید با یک متخصص صحبت کنید.

بیشتر بخوانید:  زنجبیل و دارچین؛ معجونی برای لاغری! + طرز تهیه

3. ممکن است گرفتگی بینی را کاهش دهد

بخار تولید شده از دمنوش زنجبیل و لیموترش ممکن است به باز کردن حفره های بینی و رفع گرفتگی بینی کمک کند. نوشیدن یک دمنوش گرم همچنین گلودرد ناشی از تجمع مخاط را تسکین می دهد.

اگرچه این اثرات عمدتا حکایتی هستند و توسط طب عامیانه پشتیبانی می‌ شوند اما در نظر گرفتن آن ها در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا یا در صورت تجربه آلرژی‌ های فصلی ممکن است مفید باشد.

دمنوش زنجبیل و لیموترش هیچ یک از این موارد را درمان نمی کند اما ممکن است به رفع احتقان کمک کند و اجازه می دهد هوا کمی راحت تر از بینی شما عبور کند.

4. ممکن است یبوست را برطرف کند

یبوست می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله کم آبی بدن و رژیم غذایی کم فیبر باشد.

هنگامی که یبوست ناشی از کم آبی بدن است، نوشیدن یک فنجان دمنوش زنجبیل و لیموترش ممکن است کمک کند زیرا آب به مدفوع کمک می کند تا راحت تر از دستگاه گوارش شما عبور کند.

اگر احساس یبوست مزمن می کنید مطمئن شوید که در طول روز به اندازه کافی مایعات می نوشید.

اگر در دفع مدفوع مشکل دارید یا کمتر از سه بار در هفته دفع دارید با یک متخصص صحبت کنید.

5. ممکن است به مبارزه با التهاب کمک کند

جینجرول یکی از ترکیبات گیاهی موجود در زنجبیل دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.

التهاب مزمن با شرایطی مانند سندرم متابولیک، سرطان، آلزایمر و بیماری قلبی مشخص می شود.

با این حال مطالعات نتایج متفاوتی را در مورد اینکه آیا زنجبیل دارای اثرات ضد التهابی در افراد است نشان می دهد.

در نظر داشته باشید که در حال حاضر تحقیقات کافی برای دانستن اینکه چه مقدار جینجرول برای دستیابی به این اثرات مورد نیاز است وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: 16 خواص شگفت انگیز نوشیدن معجون آب هویج و زنجبیل + طرز تهیه

6. شما را هیدراته نگه می دارد

هنگامی که دمنوش زنجبیل و لیموترش را می نوشید مطمئنا آب می نوشید – به این معنی که بدن خود را هیدراته می کنید.

این مهم است زیرا هیدراته ماندن باعث می شود اندام های حیاتی مانند کلیه ها، روده و قلب به درستی کار کنند.

میزان آب مورد نیاز شما در روز تحت تاثیر عوامل زیادی مانند داروها، فعالیت ها و هر گونه مسائل بهداشتی است.

اکثر زنان حداقل 2.3 لیتر آب نیاز دارند در حالی که بیشتر مردان باید روزانه 3.3 لیتر آب مصرف کنند. مقدار مورد نیاز برای شما منحصر به فرد خواهد بود و می تواند از روزی به روز دیگر متفاوت باشد.

7. ذهن آگاهی را بهبود می بخشد

نوشیدن یک فنجان دمنوش زنجبیل و لیموترش قبل از خواب می تواند ذهن آگاهی را بهبود بخشد. تمرین ذهن آگاهی فقط برای آرامش نیست – می تواند یک تقویت کننده سلامتی نیز باشد.

یک مطالعه مروری نشان داد که ذهن آگاهی ممکن است به شما کمک کند احساسات منفی را پردازش کنید و روز خود را با قصد و نیت بهتری شروع کنید.

علاوه بر این وقتی می خواهید دمنوش گرم زنجبیل و لیموترش را بخورید، بوییدن آن باعث می شود روغن‌ های ضروری لیموترش پخش شوند. بخار روغن لیموترش ممکن است مفید باشد اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

یک مطالعه روی موش نشان داد که استنشاق بخار روغن لیموترش به آرامش کمک می کند.

منبع: سومیتا
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/36e55e

اخبار داغ