نگهداری سبزیجات | افزایش ماندگاری سبزیجات | بهترین ظرف برای نگهداری سبزی | نگهداری سبزی خوردن در قابلمه

روش های تازه نگه داشتن سبزی خوردن برای مدت طولانی!

اگر شاغل هستید یا وقت کافی برای خرید روزانه سبزیحات را ندارید، با رعایت این نکات دیگر مشکلی برای نگهداری سبزیجات برای طولانی مدت نخواهید داشت.
روش های تازه نگه داشتن سبزی خوردن برای مدت طولانی!

امروزه نحوه نگهداری سبزیجات در یخچال به‌ شکلی تازه و سالم به یک دغدغه تبدیل شده است. چرا که تهیه روزانه یا زود به زود همه انواع میوه و سبزیجات در شرایط زندگی پر مشغله مدرن کار سختی است. ولی با استفاده از ترفندهایی مناسب می توان ماندگاری سبزیجات رو بالا برد و نگهداری سبزیجات را طولانی تر کرد! در ادامه این بخش از سبک زندگی شما را با روش های نگهداری سبزیجات برای افزایش ماندگاری آن ها آشنا می کنیم!

روش نگهداری سبزی خوردن

بسیاری از افراد هنگام خرید سبزی این پیشنهاد را می‌دهند که نگهداری سبزی خوردن نشسته در یخچال باعث می‌شود که برای مدت بیشتر ماندگاری داشته باشد؛ اما اینکار از نظر بهداشتی بسیار اشتباه است؛ چرا که با نگهداری سبزی نشسته در یخچال، باکتری و آلودگی آن در محیط یخچال پخش شده و باقی مواد غذایی که در یخچال وجود دارد را هم آلوده خواهد کرد. برای حل این مشکل راه‌حل‌های بسیار ساده‌ای وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 نگهداری سبزی خوردن با شستشو مناسب

یکی از راه‌های نگهداری سبزیجات به مدت طولانی در یخچال این است که نسبت به پاک کردن و شستن ان سریع اقدام کنیم؛ چرا که وجود گل و لای و برگ‌های زرد و پلاسیده در بین سبزی‌ها باعث می‌شود باقی سبزی‌های سالم نیز پلاسیده و خراب شوند.

بهترین  روش شستن سبزی این است که در ابتدا آن‌ها را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به همراه نمک و سرکه درون آب قرار دهید و بعد از آن سبزی‌ها را به خوبی شسته و درون صافی قرار دهید تا آب آن‌ها به طور کامل خارج شود. توجه داشته باشید که به هیچ وجه از مایع ظرفشویی برای شستن سبزی استفاده نکنید؛ چرا که در هر صورت مواد به خوبی از روی سبزی پاک نمی‌شود و باعث مسمومیت شما می‌شود.

بیشتر بخوانید: نگهداری این میوه و سبزیجات کنار هم ممنوعه!

نگهداری سبزی خوردن با قرار دادن ساقه‌ها در آب

استفاده از این روش باعث می‌شود که خواص سبزی خوردن برای مدت بیشتری حفظ شود؛ برای این روش می‌توانید بعد از پاک کردن سبزی، ساقه آن‌ها را درون آب قرار داده و روی برگ‌ها را با پلاستیک بپوشانید.

قرار دادن سبزی درون کیسه پلاستیکی حاوی هوا

در صورتی که سبزی‌های شسته شده را درون یک کیسه پلاستیکی یا کیسه فریزر بریزید و آن را طوری گره بزنید که کمی هوا در آن جمع شده باشد، این روش باعث می‌شود که سبزی‌ها مدت بیشتری در یخچال سالم و تازه بمانند.

بیشتر بخوانید: روش عالی تازه نگه داشتن کاهو در طولانی مدت!

نگهداری سبزی خوردن در قابلمه

یکی از روش‌های قدیمی و موثر برای نگهداری سبزی خوردن، قرار دادن آن‌ها درون قابلمه است؛ با ریختن سبزی خوردن در قابلمه و کشیدن یک پارچه نخی تمیز روی آن، می‌توانید حداقل برای 5 الی 6 روز سزی تازه در خانه داشته باشید؛ اما توجه داشته باشید قبل از ریختن سبزی در قابلمه حتما آن‌ها را خشک کنید.

استفاده از ظروف پلاستیکی

بهترین ظرف برای نگهداری سبزی خوردن، ظروف پلاستیکی است. برای استفاده از این روش بعد از شستن و خشک کردن سبزی، ابتدا در ظرف مورد نظر یک دستمال کاغذی پهن کرده و بعد سبزی‌ها را درون ظرف ریخته و مجدد سطح سبزی‌ها را با یک لایه از کاغذ بپوشانید و در نهایت درب ظرف را بگذارید تا هوا به درون آن جریان نداشته باشد.

منبع: مجله دلتا
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/39kpq2

اخبار داغ