فریز کردن سبزی قورمه‌ | ترفندهای فریز کردن سبزی قورمه‌ | آموزش فریز کردن سبزی قورمه‌

سبزی قورمه فریز نکن؛ اگه این نکات رو نمیدونی! | روش های اصولی فریز کردن سبزی

در این مطلب درباره‌ی روش‌ های فریز کردن سبزی قورمه‌ سبزی صحبت کردیم. امیدواریم با این ترفندها بتونین وقتتون رو برای تهیه قورمه سبزی صرفه‌ جویی کنید.
سبزی قورمه فریز نکن؛ اگه این نکات رو نمیدونی! | روش های اصولی فریز کردن سبزی

بهترین روش استفا ه از سبزی تازه فریز کردن سبزی قورمه‌ سبزی  هست. فریز کردن سبزی قورمه‌ سبزی یه سری نکته و روش داره که همه خانوم های خانه دار باید بدونن. امروزه به علت شاغل شدن خانم ها و مشغله خانواده ها هربار خرید سبزی تازه مشکل است و بسیار وقتگیر می باشد بنابراین اغلب خانواده ها تمایل دارند سبزیجات خود را منجمد کنند و در فریزر نگه دارند. در این بخش از سبک زندگی شما را با طریقه فریز کردن سبزی قورمه‌ سبزی آشنا می کنیم.

بهترین روش فریز کردن سبزی قورمه‌

سبزیهای منجمد را می توان 2 تا 3 ماه در فریزر نگهداری کرد اما اگر آنها را بیش از این مدت داخل فریزر نگه داری نمایید ارزش تغذیه آن کم نمی شود ولی مواد معطر آن کاهش می یابد. برای فریز کردن سبزی ها :

بیشتر بخوانید: سبزی قورمه رو اینجوری سرخ کن تا خوش رنگ بشه! + نکات

1. هر مقدار سبزی که لازم دارید را تهیه کنید و آن را پاک کرده و حدود نیم ساعت در آب و نمک خیس دهید و سپس سه بار آب کشی کنید.

2. سبزی را با یک چاقوی تیز خرد کنید. چاقوی تیز سبب می شود که سبزی له نشود و بافت سبزی آسیب نبیند و ارزش غذایی آن حفظ شود.

3. پس از خرد کردن سبزی حرارت مختصری به آن بدهید اما لازم نیست سبزی را با روغن سرخ کنید. سبزی روی حرارت آب می اندازد و بخار روی آن می پیچد، اجازه دهید آب سبزی تبخیر شود.

4. پس از اینکه سبزی ها به طور کامل خنک شدند ، آنها را به اندازه مصرفتان در هر وعده درون کیسه فریزر بریزید و داخل فریزر قرار دهید. توجه کنید که سبزی ها را در حجم کم و بسته های کوچک (یک وعده ای) منجمد کنید. مثلاً اگر می خواهید سبزی را در 4 وعده مصرف کنید، آن را در 4 کیسه بسته بندی یا در 4 ظرف مختلف بریزید.

بیشتر بخوانید: تو قورمه سبزی به جای لیمو عمانی چی بریزم؟!

روش های دیگر فریز کردن سبزی:

قرار دادن سبزی ها در آب گرم:

شما می توانید برای سبزی هایی که نیاز به حرارت دادن ندارند مانند سبزی آش یا سوپ ، برای حفظ رنگ سبزی و جلوگیری از تیره شدن آن ها در فرایند انجماد ، سبزی ها را چند دقیقه در آب گرم قرار دهید تا حجم سبزی ها کم شود و جای کمتری را در فریزر اشغال کند.

ریختن سبزی در قالب یخ :

شما می توانید برای فریز کردن سبزی ، قالب یخ پلاستیکی یا سیلیکونی یا فلزی را آماده کنید و یک یا دو قاشق غذاخوری از سبزی خرد شده را داخل هر قالب ریخته و روی آن یک قاشق آب بریزید. اگر سبزی شما آبدار است می توانید بدون اضافه کردن آب آن را فریز کنید، بدین طریق که سبزی خرد شده را داخل قالب ریخته و با دست کمی فشار دهید تا سبزی به طور فشرده داخل قالب قرار گیرد. شما می توانید به جای آب از یک قاشق غذاخوری روغن زیتون نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین سبزی برای قورمه سبزی چیه؟

نکات فریز کردن سبزی قورمه‌

  • هیچگاه سبزی را با روغن سرخ نکنید زیرا اگر سبزی سرخ شود، مواد مضر روغن در سبزی ذخیره می شود.
  • سبزی ها را باید در بسته های صاف و مقطع بسته بندی کرد و داخل فریزر قرار داد.
  • دقت کنید که فریزر شما نباید بیش از حد پر باشد و باید امکان گردش هوای سرد در اطراف مواد غذایی باشد زیرا نوسانات دمایی باعث می شود مواد غذایی و به خصوص سبزی ها به خوبی منجمد نشوند و کیفیتشان پایین بیاید.

منبع: نمناک
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/4v55qp

اخبار داغ
دیدگاه ها


یک ماه پیش

خدایا کمکم کن

22 روز پیش

اصلالازم نیست تفت داده بشه .همونجوری فقط خردشده فریزبشه خیلی خوشمزه ترمیشه خورشت