درست کردن شیرینی ناپلئونی | دستور تهیه شیرینی ناپلئونی | مواد لازم شیرینی ناپلئونی

روش تهیه شیرینی ناپلئونی پرطرفدار؛ تو خونه دست به کار شو!

شیرینی ناپلئونی هم مثل شیرینی دانمارکی از شیرینی های محبوب مجالس ایرانی هاست. البته این شیرینی خوشمزه و قدیمی تنها منحصر به کشور ما نیست و تو کل دنیا پر طرفداره!
روش تهیه شیرینی ناپلئونی پرطرفدار؛ تو خونه دست به کار شو!

شیرینی ناپلئونی یکی از انواع شیرینی های تَر خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است. شیرینی ناپلئونی بسیار طعم ویژه و خاصی برای پذیرایی در مجالس مختلف شما دارد. در ادامه این بخش از سبک زندگی شما را با طرز تهیه شیرینی ناپلئونی آشنا می کنیم!

مواد لازم شیرینی ناپلئونی

  • خمیر هزار لایه: ۱ بسته
  • خامه قنادی: 200 گرم
  • پودر قند: ۱ قاشق غذاخوری
  • پودر پسته: ۱ قاشق غذاخوری

بیشتر بخوانید: شیرینی نارگیلی رو تو خونه بدون فر درست کن

دستور تهیه شیرینی ناپلئونی

مرحله اول

ابتدا خمیر هزار لایه را از یخچال خارج می کنیم و در دمای محیط قرار می دهیم تا یخ آن باز شود، سپس با یک چاقوی تیز دور خمیر را جدا می کنیم و کنار می گذاریم (در ادامه به آن نیاز داریم) حالا خمیر را به صورت مستطیلی با سایز ۳ در ۵ سانتی متر برش می زنیم.

مرحله دوم

فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود، سپس یک کاغذ روغنی روی سینی فر قرار می دهیم و خمیرهای برش داده شده را داخل سینی فر می چینیم. اضافه های دور خمیر را هم کنار سینی فر قرار می دهیم تا بپزند.

مرحله سوم

پس از اینکه فر داغ شد خمیر را به مدت ۲۰ دقیقه درون فر قرار می دهیم. پس از اینکه خمیر هزار لایه به خوبی پف و اماده شد، آنرا از فر خارج می کنیم و کنار می گذاریم تا خنک شود. در ادامه شیرینی قنادی را به خوبی می زنیم تا فرم بگیرد و حجیم شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه شیرینی لطیفه پفکی و بازاری در منزل! + فوت و فن

مرحله چهارم

روی خمیر هزار لایه پس از پخت کمی پف می کند، به دلیل اینکه سطح خمیر هزار لایه برای قرار دادن روی هم باید صاف باشد روی آنرا با ضربات چاقو جدا کنیم. در ادامه لایه های خمیر ها را با کارد به آرامی از هم باز می کنیم.

مرحله پنجم

به مقدار دلخواه بی لایه های شیرینی خامه می زنیمو شیرینی ها را کنار هم داخل یک سینی می چینیم. در ادامه اضافه های دور خمیر را که پختیم خردمی کنیم و با پودر قند مخلوط می کنیم، سپس به صورت یکدست روی شیرینی ها می ریزیم.

مرحله ششم

در ادامه کمی خامه روی شیرینی ها می مالیم تا مخلوط پودر قند و شیرینی خرد شده به شیرینی ها بچسبند. در اخر شیرینی ها را داخل ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم و با پودر پسته تزیین کرده، سپس در یخچال می گذاریم تا رطوبت خامه در بین لایه های شیرینی پخش شود.

منبع: چی شی
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/2ayygk

اخبار داغ