رنگ موهای پیر کننده صورت | چه رنگ مویی سن را بیشتر نشان می دهد | افزایش سن با رنگ مو

این 9 اشتباه تو انتخاب رنگ مو؛ سنت رو بالاتر نشون میده!

رنگ موهای پیر کننده صورت رو بشناسین و از اون ها استفاده نکنین؛ در غیر این صورت سن شما بیشتر نشون داده میشه!
این 9 اشتباه تو انتخاب رنگ مو؛ سنت رو بالاتر نشون میده!

در مورد انتخاب رنگ مو باید دقت داشته باشید تا علاوه بر این که به صورت شما بیاید بلکه شما را بشاش و جوان تر نشان دهد. در واقع باید رنگ مو پیر کننده صورت را بشناسید و از آن ها استفاده نکنید، به نظر شما رنگ مو پیر کننده صورت شامل چه رنگ هایی می شوند؟! در ادامه این بخش از سبک زندگی رنگ مو پیر کننده صورت و اشتباهات لازم هنگام انتخاب رنگ مو را با هم بررسی می کنیم!

بیشتر بخوانید: پرطرفدارترین رنگ موهای فانتری ترند 2024 + عکس

۱- رنگ خیلی تیره ای انتخاب می کنید

تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که وقتی جسمی در مقابل یک پس زمینه ی مشکی قرار می گیرد، ویژگی های مختلف آن بیشتر به چشم می آید؟ این امر در مورد چهره ی ما هم صدق می کند. وقتی موهای خود را یکدست مشکی می کنیم (مثلاً بدون هیچ هایلایتی) عیب و نقص های صورت مان، مثل چین و چروک های آن خود را نشان می دهند. اگر رنگ تیره دوست دارید، قهوه ای تیره گزینه ی مناسب تری است تا رنگ مشکی.

۲- رنگی کاملاً متفاوت از رنگ موی طبیعی خود انتخاب می کنید

کدام رنگ مو سن را بیشتر نشان می دهد: بلوند یا قهوه ای؟ پاسخ این سؤال به عوامل متعددی بستگی دارد که تعیین می کنند چه رنگی سن را کمتر نشان می دهد. رنگ مویی که انتخاب می کنید نباید تفاوت خیلی زیادی با رنگ موی طبیعی تان داشته باشد، چون این تغییر شدید ممکن است با رنگ پوست تان هماهنگ نباشد که در نتیجه ی آن، سن تان بیشتر به نظر خواهد رسید.

مثلاً اِما استون را در نظر بگیرید. رنگ موی طبیعی او بلوند است. شما هم موافق هستید که او با این رنگ مو ۵ سالی کمتر از سن واقعی اش به نظر می رسد؟ اگر مدت زیادی است که موهای خود را رنگ می کنید و دقیقاً به خاطر ندارید رنگ موی طبیعی تان  چیست، با نگاهی به عکس های کودکی تان می توانید رنگ موی مناسب خود را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: تو خونه یک رنگ موی طبیعی با نسکافه بساز!

۳- موهایتان را تک رنگ می کنید

بعضی خانم ها برای پوشاندن موهای سفید خود اغلب از یک رنگ یکدست استفاده می کنند. باید بدانید که رنگ موی بلوند یا مشکی یکدست حالت طبیعی به موها نمی دهد و می تواند ظاهری کدر و پیرتر به چهره ی شما دهد. اضافه کردن هایلایت به رنگ موها درخشش بیشتری به چهره می بخشد و سن را کمتر نشان می دهد و درنتیجه، رنگ موها از یکنواختی درمی آید.

۴- از رنگ های بلوند پلاتینه استفاده می کنید

اگر از طرفداران رنگ موهای بلوند پلاتینه هستید، بهتر است تجدیدنظری داشته باشید. بلوند پلاتینه یک رنگ سرد است که به رنگ پوست های خیلی روشن یا صورتی نمی آید، چون ظاهری کدر و پیرتر به چهره می دهد.

۵- از هایلایت فیس فریم استفاده نمی کنید

حتی اگر موهای خود را هایلایت کنید هم ممکن است نتیجه ی نهایی کماکان فاقد عمق باشد. راه حل این مشکل این است که از رنگ های روشن تر برای تعدیل کردن چین و چروک های صورت و دیگر نشانه های بالا رفتن سن استفاده کنید. استفاده از هایتلایت فیس فریم زیبایی های چهره تان را برجسته می کند و باعث می شود جوان تر به نظر برسید.

۶- موهای خود را نیمه سفید نیمه رنگ شده می گذارید

به نظرتان موی سفید سن را بیشتر نشان می دهد؟ این یک باور اشتباه است. لزوماً اینگونه نیست و بسیاری از خانم ها با رنگ موی سفید طبیعی خود بسیار عالی می شوند.

در حقیقت، این سفیدی ریشه ی موها لا به لای موهای رنگ شده است که سن را بالاتر نشان می دهد. بنابراین یک راه حل این مشکل می تواند این باشد که دست از رنگ کردن موهای خود بکشید و یک مدل موی کوتاه مُد روز برای موهای خود انتخاب کنید. با این کار بسیار جوان تر به نظر خواهید رسید.

۷- ریشه ی موها را رنگ نمی کنید

رنگ کردن کل موها به رسیدگی مداوم نیاز دارد چون ریشه ی موها اغلب خیلی زود درمی آیند. با این حال، همه می دانیم که همیشه نمی توانیم به روتین رنگ موی خود پایبند باشیم و ممکن است نتوانیم سر وقت آن را انجام دهیم. برای آنکه به همین خاطر ظاهر پیرتری پیدا نکنید، می توانید برای رنگ کردن موهای خود از مدل رنگ مویی استفاده کنید که در آن ریشه ها به عمد رنگ تیره تری دارند، مثل مدل رنگ موی آمبره. با این کار می توانید به موهای خود اجازه دهید رشد طبیعی خود را داشته باشد و در عین حال، همیشه ظاهر مرتبی داشته باشد.

۸- از رنگ های از مُد افتاده استفاده می کنید

دنیای رنگ مو هم تابع مُد است. به همین دلیل است که بعضی رنگ موها مُد روز محسوب می شوند و برخی هم از مُد افتاده. انتخاب رنگ مویی که در گذشته مُد بوده می تواند ظاهری از مُد افتاده به شما دهد.

استفاده از رنگ موها و مدل های رنگ موی مُد روز ظاهری خواستنی به شما خواهد داد. آرایشگرتان احتمالاً می داند که رنگ موهای مُد روز کدام اند و حتماً می تواند به شما بگوید که چه رنگ مویی به رنگ پوست شما می آید.

بیشتر بخوانید: این رنگ موها، سن را پایین تر نشان می دهند

۹- از رنگ های خیلی قرمز استفاده می کنید

رنگ موهای طیف قرمز می توانند شیک باشد. اما نگهداری از آن ها می تواند هزینه بر باشد چون این رنگ موها خیلی زود پاک می شوند، امری که باعث می شود موها ظاهر نامرتبی پیدا کنند. به علاوه، موهای سفید اغلب بین رنگ موهای طیف قرمز بیشتر به چشم می آیند.

یک راه حل برای این مشکل استفاده از رنگ موی بلوند توت فرنگی است که رنگی بین بلوند و قرمز است و ظاهر گرم تر و درخشان تری به چهره می دهد. به علاوه، از آنجایی که قرمز روشن تری محسوب می شود، موهای سفید را بسیار بهتر در لا به لای خود پنهان می کند.

منبع: روزیاتو
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/3keend

اخبار داغ