ترکیب شیر با خوراکی ها | خوراکی های مضر با شیر | موادغذایی ناسازگار با شیر

مصرف همزمان شیر با این خوراکی ها، جونت رو به خطر میندازه!

ترکیب شیر با بعضی از خوراکی ها منجر به یه سری بیماری ها میشه، به همین دلیل باید تو برنامه غذایی خودتون ترکیبات خطرناک شیر رو بشناسین و از مصرف اون ها دوری کنین!
مصرف همزمان شیر با این خوراکی ها، جونت رو به خطر میندازه!

افراد زیادی طرفدار ترکیب شیر با مواد غذایی مختلف مثل کاکائو، میوه و ... هستند و از نوشیدن شیرهای طعم‌ دار لذت می‌ برند، اما شاید اطلاعی از ترکیبات خطرناک شیر نداشته باشند، ترکیبات خطرناک شیر می توانند منجر به معده درد، نفخ، خستگی و ناراحتی شما شوند. در ادامه این بخش از سبک زندگی شما را با ترکیبات خطرناک شیر آشنا می کنیم!

انواع گوشت و ماهی همراه با شیر

شیر خاصیت خنک‌کنندگی و ماهی تاثیرات گرمایی دارد. ترکیب این دو ماده‌ی غذایی باعث ایجاد عدم تعادل در بدن شده و ترکیبات شیمیایی بدن را تغییر می‌دهد. دکتر مون می‌گوید: «هیچ وقت نباید ماهی یا انواع گوشت‌ها را با شیر بخورید. ترکیب خطرناک شیر با گوشت‌ها می‌تواند منجر به مشکلات گوارشی شود.»  این اشتباه می‌تواند سلامتی شما را با خطر جدی روبه‌رو کند. پس حتما به خاطر داشته باشید که از مصرف شیر، حتی سس‌هایی که در ترکیباتشان شیر دارند، با انواع گوشت و ماهی خودداری کنید.

شیر و میوه‌ ها

۸۰ درصد از پروتئین موجود در شیر کازئین است و زمانی که شیر را با میوه بنوشید، مقدار زیادی از کازئین در بدن شما باقی می‌ماند و هضم و جذب آن به‌راحتی انجام نخواهد شد و همچنین می‌تواند باعث به وجود آمدن اسهال در فرد شود و بنابراین هرگز نباید آبمیوه و شیر را یکجا مصرف کنید.

شکر و شیر داغ

شیر سرشار از لیزین است که با فروکتوز واکنش نشان می‌دهد ، مخصوصا اگر آن را در دمای بالا مصرف کنید و باعث می‌شود که سم لیزین به وجود بیاید که برای بدن انسان مضر است و بنابراین هرگز نباید شکر را به شیری که تازه جوش آمده است ، اضافه کنید و باید صبر کنید تا خنک شود و بعد این کار را انجام دهید.

شکلات، خوراکی ناسازگار با شیر

در برنامه غذایی بسیاری از افراد مخصوصاً کودکان، شیر و شکلات وجود دارد. این در حالی است که حتماً از مضرات آن خبر ندارند، چرا که اگر بدانند از مصرف آن دست می‌کشند. شیر منبع غنی کلسیم بوده و شکلات حاوی اکسالیک اسید است. ترکیب کلسیم و این اسید، کلسیم اگزالات غیر اشباع را تولید خواهد کرد که باعث تأثیر منفی روی جذب کلسیم خواهد شد. همین باعث می‌شود که رشد استخوان‌ها کودکان دچار اختلال شود.

از دیگر مشکلاتی که این ترکیب برای سلامتی ایجاد می‌کند، ایجاد خشکی برای موها خواهد بود. همچنین در برخی موارد، ایجاد اسهال هم دیده می‌شود. این موارد، پرهیز از مصرف شیر به همراه شکلات را برای ما قطعی می‌کنند.

مصرف تخم مرغ، غذایی ناسازگار با شیر

برخی مردم در وعده صبحانه شیر را با تخم‌مرغ میل می‌کنند اما نمی‌دانند مصرف همزمان این دو ماده خوراکی زیان‌آور است و مصرف همزمان تخم‌مرغ با شیر نیز برای قلب و مغز مضر است. پس بعد از خوردن تخم‌مرغ به مدت سه ساعت صبر کنید تا این غذا هضم شود و پس‌ از آن شیر بنوشید.

شیر و آنتی‌ بیوتیک

درصورتی‌که همراه آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند «کینولون» مثل «سیپروفلوکساسین» و «لواکویین» ، شیر مصرف کنید ، این داروها در معده به کلسیم متصل می‌شوند و نمی‌توانند جذب بدن شوند و اثرشان کاهش می‌یابد.

شیر و آناناس

هیچ‌گاه نباید شیر و آناناس را باهم ترکیب کنید چراکه آناناس حاوی بروملین است و در صورت ترکیب با شیر می‌تواند موجب ایجاد سردرد، معده درد، عفونت، اسهال و تهوع گردد . این ترکیب برای کودکان خطرناک است.

شیر و ترشیجات

ترشیجات یکی از موارد آنچه نباید همزمان با شیر بخوریم است. مصرف همزمان شیر با ترشیجات و خوراکی‌های شور مضر است و سبب انجماد شیر در معده می‌شود.

ماست به همراه شیر

ترکیب شیر با ماست، یا ترکیب کردن شیر با هر ماده تخمیری دیگری ممنوع است. زیرا میتواند باعث شود رگ ها یا دیگر قسمت های بدن دچار گرفتگی شوند و حتی مشکلاتی مانند عفونت و درد های شکمی به وجود می آورد.

موز و شیر

سیاری از افراد شیر را همراه با موز مصرف میکنند اما نمی دانند که موز و شیر سموم سنگین را تشکیل می دهند که موجب ایجاد اختلال درون آنها می شود پس هیچ گاه موز و شیر را با هم نخورید زیرا سبب کند شدن ذهن ، ایجاد احساس خستگی و کاهش فرآیند هضم در بدن می شود.

تربچه همراه با شیر

مصرف تربچه یا انواع دیگر ترب‌ها باعث ایجاد کمی نفخ می‌شود اما عوارض جانبی خاصی در بدن ایجاد نمی‌کند. باید بدانید که طبع تربچه گرم است و اگر قبل یا پس از مصرف آن شیر بنوشید دچار سوزش معده می‌شوید. دکتر مون می‌گوید: «مصرف شیر و تربچه بلافاصله بعد از یکدیگر باعث ایجاد اختلال در روند هضم می‌شود. پس باید حداقل با ۲ ساعت فاصله مصرف شوند.»

شیر و پرتقال

هرگز نباید تا یک ساعت بعد یا قبل از نوشیدن شیر، پرتقال مصرف کنید زیرا پروتئین موجود در شیر می‌تواند با اسید پرتقال مخلوط شود و درنتیجه روی هضم و گوارش شما تاثیر می‌گذارد و علاوه بر آن در این مدت هرگز نباید میوه‌های دیگری که اسیدی هستند را مصرف کنید.

منبع: دیجی کالا 
کپی لینک کوتاه خبر: https://sabkezendegi.net/d/4dojq3

اخبار داغ